Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Enderitová truhla

Z Minecraft Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Enderitová truhla
Ender Chest.gif
Průhlednost

Ano

Svítivost

Yes, 7

Odolnost proti výbuchu

?

Tool


Obnovitelné

Ano

Seskupitelné

Ano (po 64)

Flammable

No

Drops

Itself

Data value

dec: 130 hex: 82 bin: 10000010

Name

enderitová_truhla

Enderské Truhly jsou bloky co mohou skladovat předměty. Jejich funkce jsou stejné jako u normálních truhel, s tím rozdílem, že předměty jsou sdíleny ve všech těchto truhlách, jiné dimenze nevyjímaje.

Enderské Truhly nemohou být zdvojeny do dvojitých truhel avšak mohou být normálně položeny vedle sebe.[1] Enderské Truhly nedropnou jejich obsah, když jsou poškozeny. Předměty umístěny v nich zůstanou trvale, i když jsou zničeny všechny ostatní Enderské Truhly, a jsou tedy přístupné z nových Enderských truhel. Enderské Truhly mají stejnou odolnost proti výbuchu jako obsidian, takže jsou imunní vůči explozím. Také vyzařují světlo a částicový efekt podobně jako Endermani a portály do netheru. V SMP serverech mají Enderské Truhly pro každého hráče jiný inventář, ale mají také jednu nevýhodu: zničení Enderské Truhly vypadne pouze 8 obsidiánu (pokud nepoužíváte něžný dotek na krumpáči), což znamená, že potřebujete další Oko z Endu (Enderu), abyste mohli vyrobit další Enderskou Truhlu.[2]

Craftění[editovat | editovat zdroj]

Ingredients Input » Output
Obsidián

Oko Endermana

Historie[editovat | editovat zdroj]

release
12w21aEnderské Truhly byly přidány do hry a sdílely jednotlivý inventář pro všechny hráče na serveru; Jeb uvedl, že to bylo změněno na jeden inventář pro každého hráče ve snapshotu 12w24a.[7]
Enderská Truhla byla založena na fóru Reddit.[3][4] Tento nápad byl původně stvořen pro mod od Ecu a ChickenBones.[5]
V odezvě na pocity některých uživatelů na funkčnost Enderských Truhel plánoval Jeb otestovat je, on to má specifikovat.[6]
12w24aEnderské Truhly nyní pracují 1 inventář/hráče v multiplayeru (Inventář pro každého hráče namísto sdílený po celém světě).
Enderské Truhly dropnou 8 obsidiánů když jsou rozbity, vyjímkou je když je těžíte s krumpáčem a očarováním Silk Touch (Hedvábný dotek).

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Vzhledem k tomu, že položky zůstanou v truhle i pokud jsou všechny Ender Truhly rozbité, tak hráč může obnovit věci odkudkoli bezpečně.
  • Enderské Truhly mohou být velmi užitečné v Survivalu nebo v Hardcore, pokud je hráč schopen získat potřebné zdroje, aby je vyrobil.
  • Píst neposune Ender Truhly, podobně jakou normálních truhel nebo obsidiánu.
  • Dobrý způsob přesunu velkých zásob používáním jedné Enderské Truhly je umístit ji, přetáhnout předměty, co potřebujete přemístit, rozbijte truhlu, a pak ji dejte tam, kde budete dané předměty potřebovat. Předměty během této akce nebudou zničeny.
  • Přestože je Ender Truhla vyrobena z obsidiánu, může být rozbita kterýmkoliv krumpáčem, podobně jako stůl očarování.
  • Enderské Truhly fungují mezi dimenzemi.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]