Nemáte kde hrát či hledáte kvalitní server? Můžete přijít na tzv. Wiki server (více info brzy).

We have begun migration of most wikis to our new host, Amazon Web Services. All but the top 100 wikis are in read-only mode until the migration is complete. Estimated completion: End of Week.

Enderitová truhla

Z Minecraft Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Enderitová truhla
Ender Chest.gif
Průhlednost

Yes

Svítivost

Yes, 7

Odolnost proti výbuchu

?

Tool


Obnovitelné

Yes

Seskupitelné

Yes (64)

Flammable

No

Drops

Itself

Data value

dec: 130 hex: 82 bin: 10000010

Name

enderitová_truhla

Enderské Truhly jsou bloky co mohou skladovat itemy. Jejich funkce jsou stejné jako u normálních truhel, s tím rozdílem, že itemy jsou sdíleny ve všech těchto truhlách, jiné dimenze nevyjímaje.

Enderské Truhly nemohou být zdvojeny do dvojitých truhel avšak mohou být normálně položeny vedle sebe.[1] Enderské Truhly nedropnou jejich obsah, když jsou požkozeny. Itemy umístěny v nich zůstanou trvale, i když jsou zničeny všechny ostatní Enderské Truhly, a jsou tedy přístupné z nových Enderských truhel. Enderské Truhly mají stejnou odolnost proti výbuchu jako obsidian, takže jsou imunní vůči explozím. Také vyzařují světlo a částicový efekt podobně jako Endermani a portály do netheru. V SMP serverech mají Enderské Truhly pro každého hráče jiný inventář, ale mají také jednu nevýhodu: zničení Enderské Truhly dropne pouze 8 obsidiánu (pokud nepoužíváte Hedvábný dotyk (Silk Touch) na krumpáči), což znamená, že potřebujete další Oko z Endu (Enderu), abyste mohli vycraftit další Enderskou Truhlu.[2]

Craftění[editovat | editovat zdroj]

Ingredients Input » Output
Obsidián

Oko Endermana
Historie[editovat | editovat zdroj]

Official release
12w21aEnderské Truhly byly přidány do hry a sdílely jednotlivý inventář pro všechny hráče na serveru; Jeb uvedl, že to bylo změněno na jeden inventář pro každého hráče ve snapshotu 12w24a.[7]
Enderská Truhla byla založena na fóru Reddit.[3][4] Tento nápad byl původně stvořen pro mod od Ecu a ChickenBones.[5]
V odezvě na pocity některých uživatelů na funkčnost Enderských Truhel plánoval Jeb otestovat je, on to má specifikovat.[6]
12w24aEnderské Truhly nyní pracují 1 inventář/hráče v multiplayeru (Inventář pro každého hráče namísto sdílený po celém světě).
Enderské Truhly dropnou 8 obsidiánů když jsou rozbity, vyjímkou je když je těžíte s krumpáčem a očarováním Silk Touch (Hedvábný dotek).

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Vzhledem k tomu, že položky zůstanou v truhle i pokud jsou všechny Ender Truhly rozbité, tak hráč může obnovit věci odkudkoli bezpečně.
  • Enderské Truhly mohou být velmi užitečné v Survivalu nebo v Hardcore, pokud je hráč schopen získat potřebné zdroje, aby je vycraftil.
  • Píst neposune Ender Truhly, podobně jakou normálních truhel nebo obsidánu.
  • Dobrý způsob přesunu velkých zásob používáním jedné Enderské Truhly je umístit ji, přetáhnout itemy, co potřebujete přemístit, rozbijte truhlu, a pak ji dejte tam, kde budete dané itemy potřebovat. Itemy během této akce nebudou zničeny.
  • Přestože je Ender Truhla vyrobena z obsidiánu, může být rozbita kterýmkoliv krumpáčem, podobně jako stůl očarování.
  • Enderské Truhly fungují mezi dimenzemi.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]