Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Kůň

Z Minecraft Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Kůň
Black Horse.pngBrown Horse.pngChestnut Horse.pngCreamy Horse.pngDarkbrown Horse.pngGray Horse.pngWhite Horse.pngBlack Horse with Black Dots.pngBrown Horse with Black Dots.pngChestnut Horse with Black Dots.pngCreamy Horse with Black Dots.pngDarkbrown Horse with Black Dots.pngGray Horse with Black Dots.pngWhite Horse with Black Dots.pngBlack Horse with White Field.pngBrown Horse with White Field.pngChestnut Horse with White Field.pngCreamy Horse with White Field.pngDarkbrown Horse with White Field.pngGray Horse with White Field.pngWhite Horse with White Field.pngBlack Horse with White Spots.pngBrown Horse with White Spots.pngChestnut Horse with White Spots.pngCreamy Horse with White Spots.pngDarkbrown Horse with White Spots.pngGray Horse with White Spots.pngWhite Horse with White Spots.pngBlack Horse with White Stockings.pngBrown Horse with White Stockings.pngChestnut Horse with White Stockings.pngCreamy Horse with White Stockings.pngDarkbrown Horse with White Stockings.pngGray Horse with White Stockings.pngWhite Horse with White Stockings.png
Black Baby Horse.pngBrown Baby Horse.pngChestnut Baby Horse.pngCreamy Baby Horse.pngDarkbrown Baby Horse.pngGray Baby Horse.pngWhite Baby Horse.pngBlack Baby Horse with Black Dots.pngBrown Baby Horse with Black Dots.pngChestnut Baby Horse with Black Dots.pngCreamy Baby Horse with Black Dots.pngDarkbrown Baby Horse with Black Dots.pngGray Baby Horse with Black Dots.pngWhite Baby Horse with Black Dots.pngBlack Baby Horse with White Field.pngBrown Baby Horse with White Field.pngChestnut Baby Horse with White Field.pngCreamy Baby Horse with White Field.pngDarkbrown Baby Horse with White Field.pngGray Baby Horse with White Field.pngWhite Baby Horse with White Field.pngBlack Baby Horse with White Spots.pngBrown Baby Horse with White Spots.pngChestnut Baby Horse with White Spots.pngCreamy Baby Horse with White Spots.pngDarkbrown Baby Horse with White Spots.pngGray Baby Horse with White Spots.pngWhite Baby Horse with White Spots.pngBlack Baby Horse with White Stockings.pngBrown Baby Horse with White Stockings.pngChestnut Baby Horse with White Stockings.pngCreamy Baby Horse with White Stockings.pngDarkbrown Baby Horse with White Stockings.pngGray Baby Horse with White Stockings.pngWhite Baby Horse with White Stockings.png
White Horse (Saddle).pngWhite Horse (Leather Armor).pngBlack Horse (Iron Armor).pngGray Horse (Gold Armor).pngBrown Horse (Diamond Armor).pngDarkbrown Horse (Saddle and Leather Armor).pngChestnut Horse (Saddle and Iron Armor).pngCreamy Horse (Saddle and Gold Armor).pngBlack Horse with White Dots (Saddle and Diamond Armor).png
Životy

15 (Heart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHalf Heart.svg) do 30 (Heart.svg × 15)

Brnění

Viď Výzbroj pro koně

Generace

Pláňe and Savany

Přidáno do hry

Viď History

Použitelné položky
Zkušenosti

Zabití Dospělého jedince: 1–3
Páření: 1–7

Internal ID

100

Entity ID

EntityHorse

Koňe jsou ochočitelná stvoření které mají tři druhy: Kůň, Oslík a Mula. Každá varianta se objevuje v různých barvách.

Spawnování[editovat | editovat zdroj]

Koně i Oslíci se nacházejí JENOM na Pláních a Savanách. Jsou ve skupinách od dvou po šesti členech skupiny. Většinou všichni členové skupiny mají stejnou barvu (i variantu), ale není to pravidlo. Oslíci jsou vzácnějším druhem. Muly se samy nezrodí. V Hře o Přežití Mulu vytvoříte zkřížením Koně a Oslíka.

V Kreativním Režimu použitím Spawnovacího Vejce se náhodně zrodí varianta i barva, a nemůže být ovlivněna. Koně i Oslíci se mohou zrodit, ale Muly se nikdy nezrodí.

Speciální Koně[editovat | editovat zdroj]

Speciální koně jsou dva. Zombie a Kostlivcový kůň. Tito koně se ve světe nezrodí, ale dají se zrodit pomocí /summon příkazu. Stejně tak se nikdy nezrodí použitím Spawnovacího Vejce.

Zombie i Kostěný kůň se dají příkazy zrodit ve dvou variantách. Ochočení a Neochočení. Neochočená verze se nedá ochočit, Ochočená může být osedlána. Na ochočené speciální koně se nedá dát brnění ani truhlu. Není možné na ně použít ani vodítka. Nedají se krmit nebo rozmnožovat. Mají 52 (Heart.svg × 26) života, což je víc než jakýkoliv jiný kůň.

Příkazy[editovat | editovat zdroj]

 • Ochočený ZOMBIE kůň: /summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:3,Tame:1}
 • Neochočený ZOMBIE kůň: /summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:3}
 • Ochočený KOSTĚNÝ kůň: /summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:4,Tame:1}
 • Neochočený KOSTĚNÝ kůň: /summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:4}

Zobrazení[editovat | editovat zdroj]

 • Koně mají 35 barevných variancí. Náhodně se vybírají z 1 až 7 hlavních barev a 1 až 5 znaků.
 • Oslíci jsou menší něž koně a mají dlouhé uši. Nemají takovou hřívu jako kůň. Všichni oslíci mají šedo-hnědou srst, tmavší uši, ocas i kopyta. Oslíci nemohou mít brnění, ale mohou nést truhlu do které se vejde 15 stacků libovolných věci. Osel se hodí na dlouhé výpravy, protože se mu do truhly vejde hodně věcí a více s sebou dovezete zpátky k sobě domů.
 • Muly jsou kříženci koně a oslíka. Vypadají jako oslík, jsou tmavší a trochu větší jak oslík a zároveň menší jak koně. Mula stejně jako oslíci nemůžou mít brnění, ale můžou nést truhlu. Muly nelze rozmnožovat.
 • Zombie kůň je speciální varianta koně. Mají zelenou barvu, černé oči a střapatou černou hřívu.
 • Kostěný kůň je speciální varianta koně. Mají tělo celé z kostí skrz které je možné vidět a veliké černé oči. Při smrti dělají stejný zvuk jako Zombie Kůň (hrubší jak ostatní koně)

Ochočení[editovat | editovat zdroj]

Pokud chcete ochočit koně, musíte na něho nasednout (kliknutím pravého tlačítka myši). První šance na ochočení je 1%. Při dalším pokusu máte o 5% větší šanci na ochočení. Většinou je kůň ochočený po pátém nebo šestém pokusu.

Aby jste mohli řídit koně, potřebujete sedlo, které naleznete pouze v bednách u spawnerů, v tvrzích netheru, anebo lze sedlo získat při rybaření. Stejně tak naleznete i brnění pro koně. Jestli již sedlo nebo brnění (nebo obojí) máte, podržte SHIFT + pravé tlačítko myši otevřete inventář koně. Volné místo na pravé straně je pro oslíky a muly.

Páření[editovat | editovat zdroj]

Koně i Oslíky můžete pářit ZLATÝMI JABLKY, nebo ZLATÝMI MRKVEMI. Podržením Shift + Pravý Klik aktivuje "Mód Lásky". Když dva koně/oslíci jsou blízko sebe v Módu Lásky, začne proces páření.

 • Kůň + Kůň, vznikne mládě koně. Mládě je neochočené. Ochočit se dá jenom při dospělosti. Dospívání trvá cca. 20 reálných minut.
 • Oslík + Oslík, vznikne mládě oslíka. Pro něj platí stejná pravidla, jako u mláďat koní.
 • Kůň + Oslík, zrodí se mládě muly. Může být od narození vyšlechtěná. Toto je jediní způsob jak Mulu získat.