Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Ruda

Z Minecraft Wiki
(přesměrováno z Lůžko)
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:2011-08-25 16.31.07.png
Všechny existující rudy ve verzi 1.2.

Ruda Je typ bloku v Minecraftu. Rudy jsou primárně shromažďovány pro účely vyrábění, například nástrojů, brnění, a dalších. redstone se použivá jako typ elektrického vedení, které může být použito na vytvoření redstone obvodů, kompasu, hodin a dalších. Ruda může také být skládána do bloků stejného typu materiálu jako železo, zlato, diamanty, and lapis lazuli. Bloky jsou těžké na výrobu, vyžadují 9 kusů téhož materiálu k výrobě a slouží hlavně k uskladnění materiálu, nebo ke stavbě budov/dekorací.

Dostupnost[editovat | editovat zdroj]

Tento graf ukazuje aktuální zastupení rud na mapě podle hloubky (dolní stupnice = Y souřadnice).
Rudy extrahované až dolů k bedrocku

V minecraftu Beta, jsou rudy rozděleny podle nadmořské výšky. (vrstvy jsou očíslovány podle toho jaké bloky se v nich nacházejí). Od bety 1.8 patche, jsou nejnižší vrstvy zlato, redstone, diamanty a lapis lazuli a mohou být nalezeny o 2 vrstvy níže.[1] Graf napravo ukazuje rozmístění rud v 1.8.1.

Typ rudy Běžně lze nalézt na vrstvě... V rozmezí vrstev... Ne výš než... Krumpáč potřebný k vytěžení

Uhlí
Vrstva 128 Vrstva 129-131* Vrstva 132* dřevěný a lepší

Kov
Vrstva 64 Vrstva 65-67 Vrstva 68 kamenný a lepší

Lapis Lazuli
Vrstva 23 Vrstva 31-33 Vrstva 33 kamenný a lepší

Zlato
Vrstva 29 Vrstva 31-33 Vrstva 34 železný a lepší

Diamant
Vrstva 12 Vrstva 13-15 Vrstva 16 železný a lepší

Redstone
Vrstva 15 Vrstva 16 Vrstva 17 železný a lepší

*tyto body jsou zároveň maximální výškou mapy a je základně vypočítán dle vzoru (2^n, [2^n]+1 do [2^n]+3, [2^n]+4).

Redstone je v té samé vrstvě jako diamant, ale vůči němu je v poměru 8:1 (redstone:diamant).

Ruda je tvořena více vybranými body o určité vzdálenosti, přičmež místo mezi nimi je vyplněno kamenem dle tohoto kruhu Source (Section 3.11)

V kusech generovaných prioritně v 1.6 je ruda často kombinována v závislosti na části mapy, kde je vygenerována, dle algorytmu. To byl bug (odstraněn v 1.6). V kvadrantu jihozápadně od místa [0,0] se ruda vytvářela přibližne o 50% více než v severovýchodním kvadrantu. Ostatní dva kvadranty byly předěly mezi těmito kvadranty. (Viz obrázek dole) Každý kus vygenerovaný po 1.6 již nebyl generován dle tohoto algorytmu. Bug nicméně stále nebyl odstraněn a stále existuje.

Soubor:Ores-By-Quadrant.png
hustota rozmístění rudy před 1.6

Variace rud[editovat | editovat zdroj]

Vyrobené bloky rud[editovat | editovat zdroj]

Minecraft Classic[editovat | editovat zdroj]

V Minecraftu Classic lze nalézt pouze čisté uhlí, zlato a železo ve velkých množstvích v tloušťkách od 10 do 30 bloků žíly rudy. Lapis Lazuli, Diamant a Redstone nelze nalézt, jelikož byly přidány v pozdějších verzích.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Železo a zlato jsou jedinné rudy, které lze vytěžit z bloku rudy bez použití jemného dotyku. Všechny ostatní rudy musí být vytěženy nástroji k tomu určenými.

Reference[editovat | editovat zdroj]


*[najdete craftovací recepty ]