Návody/Nejlepší biomy pro dům

Z Minecraft Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Jedna z nejdůležitějších věcí je, kde mít přístřeší. Zde se naučíte o biomech, kde byste mohli postavit základnu a jejich klady a zápory. Vezměte prosím na vědomí, že je to stále v úpravě.

Extrémní kopce[editovat | editovat zdroj]

Klady[editovat | editovat zdroj]

Je možné zde najít Emerald. Pokud nechcete obchodovat s vesničany, hornatá krajina je použitelná pro jisté projekty, je zde hodně kamení.

Zápory[editovat | editovat zdroj]

Vysoké riziko pádu a smrti. Je možné spadnout do lávy pod horou, není příliš přívětivé pro stavbu velikých domů, malá šance získání Blok rybenky, z kterého se uvolní Silverfish.

Použitelné materiály[editovat | editovat zdroj]

Kamení, sníh, led, emerald

Tento biom je skvělý pro stavení základny v hoře, nikoliv na hoře. Tento biom je skvělý pro získání surovin z Obchodování protože, když se regeneruje vedle Village, můžete s nimi obchodovat Smaragd. Může být docela nebezpečné, když zde postavíte dům, protože je lehké spadnout a zabít se pádem. Navigace může být skrze hory těžká, ale Endová perla mohou pomoci. Tento biom je dobrý, pokud chcete vidět krajinu hor. Objevuje se zde mnoho oblouků a útesů z kamene. Sněžení je od y=95, což připravuje skvělé podmínky pro sněhové farmy a ledové farmy v tomto biomu.

Tipy

  • Použijte Ender perly, abyste se dostali okolo.
  • Abyste se vyhnuli Silverfish, sledujte, kolik času zabere vykopat Kámen. Když to zabere dlouho, je to v něm Monster Egg. Navštivte Monster Egg stránku pro více informací.
  • Pokud plánujete použití této oblasti jako hornický důl, Efficiency Pickaxes a Haste II Maják pomůže.

Bažina[editovat | editovat zdroj]

Klady[editovat | editovat zdroj]

Slizoun, chatky čarodějnic, Oheň se tolik nešíří, dostatek místa pro budování.

Zápory[editovat | editovat zdroj]

Je pomalé dostat se přes vodu, pokud nemáte most nebo Člun, Slimové a čarodějnice Vás mohou zabít. Je zde hodně mobů.

Použitelné materiály[editovat | editovat zdroj]

Jíl, dřevo, cukrová třtina, Vines, Mushrooms, Sliz, modré orchideje

Tento biom je skvělý, protože je rovinatý, má hodně stromů, vody, a obnovitelný jíl, zatímco má také čarodějnické chaty a Slizoun, umožňuje sebrat Slimeball pro vycraftění Píst. Houby se průběžně spawnují pod stromy s liánami a umožňují skvělý zdroj potravy: Houbová polévka. Lekníny, které mohou být využity růzěn, se spawnují ve zdějších jezírkách. Modrá orchidej se dá naleznout pouze zde, takže pokud hledáte tuto rostlinu, můžete se po ní podívat zde. Zajímavá poznámka je, že se zde oheň nešíří. Proto to může být bezpečný biom pro život (kromě griefing), obzláště s všechnou tou vodou.

Pláně[editovat | editovat zdroj]

Klady[editovat | editovat zdroj]

Hodně místa pro budování, hodně Tráva pro případné farmy s obilím, vesnice, Kůň, Sunflowers may spawn if it is a Sunflower Plains, žádné překážky při boji s moby.

Zápory[editovat | editovat zdroj]

Nedostatek stromů, zombie mohou zaútočit, když zůstanete ve vesnici přes noc.

Použitelné materiály[editovat | editovat zdroj]

Slunečnice, semínka, dřevo

Pláně jsou skvělým biomem pro hráčův první dům. Nedostatek překážek usnadňuje rychlý pohyb a sprint. Plochá země je skvělá pro vytvoření obrovského domu, zatímco můžete obchodovat i s NPC vesničany. Spawnují se zde koně, umožnující rychlejší pohyb kromě Savany. Je zde hodně vysoké trávy, což je dobré pro založení první obilné farmy, ačkoliv mít NPC vesnici je pro jídlo mnohem lepší. Tento biom má hodně roklí a nízkých kopců. Stromy budou většinou nízké díky prostředí, ale pláně se většinou spawnují i s jinými biomyt. Také se běžně nachází vedle lesů nebo nějakých biomů se stromy, umožňující spoustu surovin.

Ledová taiga[editovat | editovat zdroj]

Klady[editovat | editovat zdroj]

Hromady sněhu, Vlk, led a dřevo


Zápory[editovat | editovat zdroj]

Sníh se hromadí na váš příbytek a zahradu, voda zamrzá, spousty překážek. Tyto překážky mohou zpomalovat a blokovat jak moby, tak i Vás. Stromy mohou dorůstat vysoké výšky. Také, když napadnete vlka, zaútočí na Vás.

Použitelné materiály[editovat | editovat zdroj]

Sníh, led, dřevo, kapradiny

Taiga je sněžný, ledový biom. Je to místo s hodně sněhem, ledem a množštvím stromů. Vlci se zde mohou spawnovat a když je ochočíte, budou Vás chránit, milovat a bránit. Objevuje se zde i led, umožňující Ice Farms a sněžení, takže Snow Farms jsou také možné. V tomto biomu je těžké pěstovat Cukrová třtina, protože, když voda zamrzne, tak vykoření. Kvůli tomuto Vám zamrzne i veškerá voda, což může být docela otravné. Sníh na střeše vašeho domu může být otravný a vysoké stromy mohou být problémem pro snadné pokacení a s malým počtem listů nemusí shodit žádné sazenice. Druhá variace tohoto biomu, Taiga, je méně užitečná pro sběr sněhu a ledu (sníh ani led se zde neobjevují), ale na druhou stranu se může jednat o výhodu.


Veliká taiga[editovat | editovat zdroj]

Klady[editovat | editovat zdroj]

Podzol, Kámen porostlý mechem, Vlci

Zápory[editovat | editovat zdroj]

Stromy mají málo listí a může být těžké je celé pokácet.

Použitelné materiály[editovat | editovat zdroj]

Podzol, kámen porostlý mechem, tráva, dřevo

Veliká taiga je variací obyčejné taigy, kde se objevují obrovské stromy s pár listy, ale obsahují spoustu dřeva. Objevuje se zde i hlína bez trávy a krajina tak vypadá mrtvá. Je zde hodně trávy ferns a občase se i vyskytne podzol, který je dobrou náhradou Mycelia (Houby na něj mohou být umístěný i v denním světle). Přirozeně se zde objevuje i kámen porostlý mechem, takže ho nemusíte kraftit. A protože je to variace taigy, spawnují se i zde vlci.


Poušť[editovat | editovat zdroj]

Klady[editovat | editovat zdroj]

Objevují se zde písečné chrámy, rovný terén, písečné vesnice, vystavěné dungeony, kaktusy, hodně písku a pískovce, z kterého se dá i vytvořit sklo, a TNT.

Zápory[editovat | editovat zdroj]

Málo vody (kromě Desert M, varice pouště) , žádný déšť, žádná pasivní zvířata(krom těch, která přivedete a odvedete), žádné stromy, nestálý písek a v noci se objevuje enderman.

Použitelné materiály[editovat | editovat zdroj]

Písek, Kaktus, Dead Bush, Pískovec

Poušť je ničemný biom, který možná bude většina hráčů nenávidět. Ikdyž to není tak špatné místo. Přítomnost velikého množství písku můžete získat ve velkém množství a kaktusy se zde dají snadno naleznout. Žádný spawn vody, což může být problém, když se ocitnete uprostřed pouště. Žádní pasivní mobové se zde nespawnují a žádná tráva znamená, žádná zvířata. Ani stromy se zde neobjevují. Ale mnoho zkušených hráčů tuto krajinu vyhledává kvůli písčité krajině a hojně vyhledávanému pískovci. Přestože to není příliš dobrý biom pro začátečníky, je to stále skvělý biom pro žití poté, co už máte dům i jinde.


Houbový ostrov[editovat | editovat zdroj]

Klady[editovat | editovat zdroj]

Mycelium, houby, obrovské houby, žádní nepřátelští mobové.

Zápory[editovat | editovat zdroj]

Žádní mobové znamená žádné XP farmy na mobi, žádné Dřevo, málokdy připojen k jiné zemi.

Použitelné materiály:[editovat | editovat zdroj]

Tento biom je velice vzácný a je málokdy připojen k jinému ostrovu či biomu. Tak proč je tak skvělý? Protože přírodně se zde nespawnují žádná monstra, a nezáleží na tom, kde jste. Dungeony a Abandoned mine shaft se zde nacházejí . Je to bezpečná oblast pro nové hráče a stále dobré pro zkušenější hráče. Jediný mob, který se zde může objevit, je Krávomůrka, a dává po podojení houbovou polévku, takže je to neomezený zdroj jídla! Najít jeden takový biom může být opravdová výzva.Podhoubí je užitečné pro rostoucí houby a je to jeden ze dvou biomů s obrovskýma houbama (druhý je "zastřešený" les). Je to největší biom, co se týče nedostatku rozmnožování mobů a také nefungujících XP farem. To znamená, že pavučina, shnilé maso, střelný prach, kosti a všechny dobré předměty, které někdy z mobů vypadnou, jsou nemožné. Ani stromy se zde neobjevují, takže zde není ani dřevo. Nejlepší po objevení takového ostrova bude najít pár semínek od stromů, obilí a blízký ostrov a pak se vrátit.

Les[editovat | editovat zdroj]

Klady[editovat | editovat zdroj]

Hodně dřeva, zelená tráva, různorodá krajina vytváří krásný pohled

Zápory[editovat | editovat zdroj]

Nevyhovující pro stavby, nebezpečí od mobů , těžké pro běh skrze terén a husté obsazení stromů

Použitelné materiály[editovat | editovat zdroj]

Dřevo, květiny

Toto místo je skvělé pro začátečníky, protože nabízí mnoho dřeva, ale nenabízí dostatek místa pro stavbu velikých projektů bez toho, aniž byste museli kácet a rovnat terén. Po sehnání dostatku dřeva se zkušený hráč možná vydá pryč z lesa do více vhodného biomu, obsahujícího větší místo pro velký dům nebo hrad. Poznámka pro začátečníky, je to velice nebezpečný biom. Stromy kryjí moby a je těžké vyhnout se Creeperovi. Kostlivec Vás může zastřelit, když se snažíte uprchnout. A protože pravděpodobně nemáte žádný Vlákno, nemůžete s ním bojovat s Luk. Naneštěstí, v lesích se vesnice ani chrámy neobjevují, občas se však objeví dungeon or a pevnost.


Mesa[editovat | editovat zdroj]

Tento biom je úžasný, ale je zde nedostatek důležitých surovin (jako je dřevo), pokud chcete dům z Terakota. Pokud najdete variantu F, můžete získat dřevo a hlínu. Tento biom je docela dobrý pro pokročilé hráči, kteří potřebují obarvený jíl, obzvláště poté, co už je hlavní základna postavena.

Pláň ledových hrotů[editovat | editovat zdroj]

Velice zajímavý biom s různě obrovskými věžemi tvrdého ledu a je velmi krásný jako Mesa, ale stejně jako Mesa, chybí suroviny. Avšak, pokud je nedaleko biom s více surovinami, můžete zde postavit zajímavé projekty.

Oceán[editovat | editovat zdroj]

Je to skvělé místo pro stavbu, kde nechcete, aby se vám objevovalo moc mobů, ale musíte mít připravené nějaké suroviny. Nedostatek místa může být problémem a to samé platí i pro utonutí. Avšak pro zkušenější hráče je to skvělé místo pro squid farmy a jsou zde dobré podmínky pro řízení lodi nebo postavení si svého vlastního ostrova.

Jungle[editovat | editovat zdroj]

Klady[editovat | editovat zdroj]

Hodně dřeva, chrámy v jungli, ve kterých se dá najít kořist(mohou sloužit i jako domy), a Oceloti.

Zápory[editovat | editovat zdroj]

Omezený prostor stavět v husté zeleni, je lehké utrpět zranění z pádu z vysokého stromu, těžká orientace skrze stromy, všechny vysoké stromy mohou lagující počítač zlagovat.

Použitelné materiály[editovat | editovat zdroj]

Jungle dřevo, liány, kořist z chrámů v jungli

Přestože jungle není nejlepším místem pro začátek, je zde mnoho dřeva a nacházejí se zde vůbec nejvyšší a největší stromy v Minecraftu. A pokud se dokážete vyhnout pastím, Džunglí chrám pro Vás budou mít skvělou kořist. Jediný problém je, že listí je všude a je extrémně těžké se orientovat, mnohdy matoucí.