Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Páka

Z Minecraft Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Páka je jeden ze čtyř přepínačů, které jsou momentálně ve hře. Páka - podobně jako kamenné tlačítko - může být propojena Redstone drátem a tím využita daleko od zdrojového bloku. Můžete umístit páky na jakýkoliv neprůhledný blok. Páky je v současnosti možno umístit i na poloviční bloky, ale mají pak chybný model.

Výroba[editovat | editovat zdroj]

Páky se vyrábí z tyčky a dlažební kostky a lze ji umístit na zeď nebo podlahu.

Ingredience Vstup » Výstup
tyčka + dlažební kostka
Tyčka

Kamení

Páka


Napájení[editovat | editovat zdroj]

Páky se liší od tlačítek tím že je jejich výstup stabilní - při přepnutí zůstane zapnutý nebo vypnutý, dokud se znovu nepřepne. Přepnutí páky také způsobí vizuální změnu - páčka se přesune z jedné strany na druhou. Stabilní stav páky je umožňuje využívat pro obvody, které potřebují být v jednom ze dvou stavů na nekonečně dlouho, jako třeba koleje pro vozíky nebo zamykací mechanismy v pokročilých obvodech.

Když se umístí na blok ze strany, tak je nahoru vypnuto a dolů zapnuto. Když se umístí na horní stranu, tak je zapnuto směrem na jih nebo západ a vypnuto sever nebo východ.