Nemáte kde hrát či hledáte kvalitní server? Můžete přijít na tzv. Wiki server (více info brzy).

We have begun migration of most wikis to our new host, Amazon Web Services. All but the top 100 wikis are in read-only mode until the migration is complete. Estimated completion: End of Week.

Pevnost

Z Minecraft Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Pevnost.

Pevnosti (dříve neoficiálně označované jako ruiny) jsou typem struktur, vyskytujícím se přirozeně v podzemí. Zahrnují různé účelové místnosti, chodby, schodiště, dveře, mříže atd. Byly přidány do hry v dobrodružném updatu. V pevnostech se také nachází místnost s neaktivním portálem do dimenze End, který je možné aktivovat vložením očí z Endu do jeho segmentů a hráč se tak může podívat do sféry Endu. Na jeden svět připadají 128 pevností.

Vzhled[editovat | editovat zdroj]

Pevnosti jsou velmi rozměrné, propletené chodbami a schodišti, oddělenými dveřmi. V jejich stěnách se většinou nachází pouze varianty kamenných cihel. Poklady nalezené v pevnostech většinou zahrnují papír, rudit, knihy, uhlí, zlaté ingoty, železné ingoty, kompasy, jablka, zlatá jablka, Ender perly, železné hrudní pancíře, železné boty, železné krumpáče, železné helmice, mapy, železné meče, obsidián a diamanty.

Pevnosti se primárně vytváří v podzemí, často nepřístupné z povrchu a viditelné pouze skrz jeskyně. V některých seedech jsou propojeny s kobkou. Generátor terénu je neschopný rozlišit pevnosti a ostatní bloky, proto je často pevnost protnuta průrvami a opuštěnými důlními šachtami. V pevnostech se objevují mobové ve stejné míře jako v okolním světě, kromě rybenek, které se objevují pouze zde.

Většinu pevnosti tvoří náhodné chodby, pilíře, točitá schodiště a obyčejná schodiště tvořena kamennými půlbloky. Místnosti oddělují jak dřevěné, tak i železné dveře, přičemž železné jsou opatřeny tlačítky. Všechny dveře jsou ve stejném směru a proto mohou být některé otevřené a jiné zavřené. Cely a portály bývají opatřeny železnými mřížemi. Slepé chodby mohou být zakončeny kamennou stěnou. Pochodně a truhlice se nachází náhodně v areálu pevnosti.

Některé místnosti jsou účelové a můžeme zde najít vězení s celami, knihovny, skladiště a haly s fontánou uprostřed. Počet těchto speciálních místností se ve většině pevností liší a většinou jsou identické.

Vězeňské cely se obvykle generují ve zdech ve dvojicích, jsou opatřeny mřížemi a vedou k nim železné dveře bez tlačítka uvnitř.

Knihovny se objevují ve dvou velikostech: malé a velké. Malé knihovny obsahují knihovny, dřevěná prkna a truhlici/e. Velké knihovny obsahují více knihoven, ploty, dřevěná prkna a pochodně rozmístěné také na balkóně s lustrem uprostřed místnosti. Na balkón lze vylézt po žebříku, umístěném naproti vstupním dveřím. Mezi knihovnami jsou náhodně rozmístěny pavučiny.

Truhlice se nachází v rozích knihoven a na balkóně nad knihovnou. Také se vyskytují v horním patře hal, kde se kříží 4 chodby. Truhlice obsahují již výše zmíněné předměty.

Generování[editovat | editovat zdroj]

Všechny pevnosti se nachází náhodně v mezikruží o poloměrech 640 a 1152 bloků od nultého bodu (x=0, z=0). V závislosti na generovacím algorytmu mohou zasahovat i mimo vytyčené hranice. Úhel, který svírají všechny tři pevnosti v nultém bodu je náhodný. Polohu pevnosti je možné odhalit s pomocí oka z Endu.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Beta
1.8Pevnosti přidány jako součást dobrodružného updatu. Jejich první obrázky pocházely z povrchu světa, což je nyní extrémně vzácná poloha.
1.9-pre3Pár skleněných věží se tyčil nad pevnostmi až k okraji mapy, aby odhalil jejich polohu.
Official release
1.0.0Byla přidána místnost s portálem do sféry Endu.

Video[editovat | editovat zdroj]

Stronghold/video

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Chyby[editovat | editovat zdroj]

  • V pevnosti lze často nalézt létající pochodně, dveře, žebříky a jiné, způsobené zásahem další struktury do struktury pevnosti.
  • Často se stává, že vygenerované pochodně nevydávají žádné světlo, ale samy svítí.

Mimo jiné[editovat | editovat zdroj]

  • Portály Konce se stávají bezcennými, pokud je protíná jiná struktura.
  • Stěny pevnosti z bloků kamenných cihel tvoří asi ze 45% obyčejné kamenné cihly, z 30% obrostlé mechem, z 20% naprasklé a z 5% bloky 97 (rodiště rybenek).

Podívejte se také[editovat | editovat zdroj]This page is part of the Czech translation project.