Semínka pšenice

Z Minecraft Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Animovenej obrázek semínek

Semiačka sú používane na farmách. Pro ich získání, těeba ničiť trávu, ktorá má vždy 35% šanci, že z nich spadne semínko. Semínka také nájdete (ve farmárský podobě) v vesnicích/osadách.

Použití[editovat | editovat zdroj]

Semínka mají použití v poľnohospodáření a zvíracej farmě

Poľnohospodárské Využití[editovat | editovat zdroj]

Když máte semínko/semínka, ťreba si zaostarat MOTYKU. Motykou uďeláte FARMLAND, na které múžete umístnit semínka. Semínka začnou rást

Osum stádií rostu semínka.

Semínka rastou jenou za svitu slunce nebo jiného zdroje světla poblíž. Semínko má 8 stádií, které má (viď. obrázek). Osmé stádium se líši svou barvou. Barva je hňedožlutá a vysoká. V tomhle stádiu hráč múže semínka zničit, a dostane 0 - 3 semínek zpátky, plus dostane i 1 obilí, které múže využít. Semínka se dají zničit i předčastne, ale to vám dá jenom 1 semínko zpátky.

Rost semínek múže být urychlenej "farmovým hydratováním" (jako "zavlažování"). stačí, kdyš vedle FARMLANDU (kocka získaná motykou) bude vedle statické vody. No pri farmovém hydratování patří semenářské pravidlo (kdyš je voda položena vedle semínka a voda se rozproudí kolem, semínka odpadnou). Rost semínek múže být také urýchlen použitím Kostní moučky, kde platí = 1 kostní moučka = 1 stadium

Páření[editovat | editovat zdroj]

Semínka (spolu s Melounovými semínkamy, Ťekvicovímy semínkamy a NETHER WARTem) se dají použít k páření (form. Reprodukci, Repopulaci) slípek/Kuřat. Stačí dvě libovolné kuřata nakrmít semínkami, oni se k sobě přiblíží, a zjeví se malé bábetko/kuřátko.

Iné[editovat | editovat zdroj]

Stránku udelal Redaktor MinecraftWiki, NicoFilippo: NicoFilippo (talk)