Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Smaragd

Z Minecraft Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Smaragd
Smaragd.png
Smaragd
Typ

Surovina

Trvanlivost

N/A

Obnovitelný

Ano

Stohovatelné

Ano (64)

První Appearance

1.3.1

Hodnota dat

dec: 388 hex: 184 bin: 110000100

Smaragd je předmět používaný jako "měna", obvykle získatelná a užívaná na obchodování s vesničany. Lze je naleznout v pouštních chrámech a chrámech v džungli, a těžbou smaragdové rudy, zřídka se nacházející v Extrémních kopcích biomu, ve skupinách po jednom. Není lehké je získat, takže nejlehčí cestou je obchod s vesničany.

Zisk[editovat | editovat zdroj]

Smaragdy se nachází v úrovních 1-30 v Extrémních kopcích biomu, po jednom kusu, a lze je vytěžit pouze železným nebo diamantovým krumpáčem.

Výroba[editovat | editovat zdroj]

Ingredience Recept
Smaragdový blok
Smaragdový blok
Smaragd9

Tavba[editovat | editovat zdroj]

Chyba Lua v modulu Modul:Recipe_table na řádku 298: attempt to call field '?' (a nil value).

Všimněte si, že smaragdovou rudu lze získat pouze s okouzlením Lehký dotek. Pokud je získaný blok smaragdové rudy, je efektivnější položit někde blok a vytěžit ho krumpáčem s okouzlením Štěstí.

Využití[editovat | editovat zdroj]

Obchod[editovat | editovat zdroj]

Smaragdy lze využít pro obchodování s vesničany, stejně jako pohonu majáku a stavbě pyramidy ze Smaragdových bloků, ale nikoliv k výrobě nářadí nebo zbroje, ale doufejme že to někdy přidají.[1] K obchodu s vesničany na ně klikněte pravým tlačítkem myši, a obchodní menu se otevře. K výměně smaragdu s vesničany, hráč musí vložit do obchodního okénka určité množství, které je požadováno pod okénkem. Hráč si může vyměněný předmět vzít z pravého okna. To platí i naopak pro získávání smaragdů v obchodě. Obchodování je mnohem snažší a zabírá méně času, než hledání a těžba smaragdů. Obchodování s vesničany poskytne hráči různé předměty, mnoho z nich těžce dostupné a neobnovitelné. To je důvod, proč jsou smaragdy považovány za důležité k získání dalších zdrojů.

Výrobní složka[editovat | editovat zdroj]

Video[editovat | editovat zdroj]

Emerald/video

Historie[editovat | editovat zdroj]

i
0.3129. ledna 2010, byly přidány diamanty. Jejich kód odkazuje na smaragdy.
r
May 21, 2012Jeb vydal obrázek sebe sama testující trading systém. V té době byly místo smaragdy rubíny.[2] Rubíny lze stále naleznout ve (nyní nepoužívané) složce "items.png", a vypadají takto:
.[3]
1.3.112w21aPřidány smaragdy a smaragdová ruda. Smaragdy lze měnit s vesničany za různé předměty.
12w22aSmaragdový blok byl přidán, vytvoří se 9 kusů smaragdu a může být využit jako dekorativní blok.
1.4.212w32aJakmile se Zombie vesničan objeví a je vyléčen, lze nyní obchodovat i s ním, ikdyž je generování přírodních struktur vypnuté.
pocketa
0.9.0build 1Přidány smaragdy.
build 5Přidán recept na jejich výrobu.
Konzolová Edice
TU14Přidány smaragdy.

Problémy[editovat | editovat zdroj]

Problémy týkající se “Smaragd” jsou spravovány na issue tracker. Problémy hlaste tam.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]